Či chceme alebo nie, pravda je taká, že v práci trávime väčšinu svojho času. Niet divu, že chceme byť neustále pekne upravené, a to od rána do večera. Aký make-up /ak vôbec/ je vhodný na pracovisko? Môžete si dovoliť výrazné očné linky aj na pracovnú poradu, alebo ostať radšej nenalíčená?

Vhodný makeup vyzdvihne pekné črty

Atraktívny vzhľad je dôležitý pre väčšinu z nás. Dávame si záležať na peknom oblečení, kvalitných topánkach a aj make-up je nemenej dôležitý.

denny-make-up

Jemný a vkusný make-up dokáže vyzdvihnúť pekné črty

Aby sme sa cítili dobre, netreba to s líčidlami preháňať. Jemný a vkusný make-up dokáže vyzdvihnúť pekné črty a naopak, čo-to zamaskovať. Samozrejme, všetko závisí od okolností, ako aj od toho, akú prácu vykonávate.

Denné líčenie

Pre denné líčenie voľte skôr decentnejší výzor – naviac, matná pokožka je aj hitom tohtoročnej sezóny. Pokiaľ chcete docieliť zamatový vzhľad pleti, vyhnite sa trblietavým make-upom a pohrajte sa s púdrom.

Denné líčenie

hitom je matná pokožka

Na nanášanie použite veľký štetec. Ten si pred nanášaním oklepte o chrbát ruky, čím sa zbavíte zbytočného prášku. Pokojne sa pohrajte s viacerými odtieňmi. Tmavším púdrom možno korigovať nedokonalosti tváre, naneste ho na líca a kontúry tváre.

Korektor zakryje nedokonalosti pleti

Nezabudnite tiež na korektor, ktorým zakryjete všetky nedokonalosti pleti – tmavé kruhy pod očami, vyrážky, či začervenané miesta a žilky. Na zimu je lepšia tekutá konzistencia. Prípravok jemne vklepkajte prstom dostratena.

Dotyk sviežosti na tvári

Pre rozjasnenie tváre použite rozjasňovač, ktorý nanesiete na očné viečka, nad pery, na lícne kosti. Nádherne sa tým rozjasní daná časti tváre a vyzdvihnete presne to, čo chcete. Pokiaľ ste celý deň v uzavretej kancelárii, svieži vzhľad si udržíte použitím farby na líčka, ktorá tvári dodáva zdravý nádych. Vhodné sú jesenné farby – hnedá, terakota alebo jemne ružová.

Líčenie očí

Samy viete najlepšie, že počas pracovného dňa nie je vhodný príliš krikľavý a výrazný make-up. To platí aj o líčení očí – stavte na pastelové odtiene. Pre hlbší pohľad vyskúšajte tekuté očné linky. Pokiaľ nemáte prax a obávate sa, že vaša ruka nie je dosť pevná, pokojne použite ceruzku na oči. Veďte ju od vnútorného kútika oka smerom k vonkajšiemu, môžete ju aj o niečo predĺžiť alebo zatočiť. Na deň voľte skôr jemnejšie farby (sivá, hnedá, zelená či modrá).

Aký účes do práce?

Aby vám kadere pri práci nepadali do tváre, noste vlasy uhladené dozadu, zatočené do uzla. Ešte pred konečnou úpravou použite tužiacu penu alebo tužidlo – vyhnete sa tak pramienkom poletujúcim okolo hlavy. Vlasy začešte prstami dozadu, stočte a pripnite sponkami alebo gumičkou. Ak máte radšej nežný dievčenský výzor, pokojne si nechajte vlasy rozpustené a doplňte peknou čelenkou alebo sponkami.